Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/gadowski/domains/gadowski.pl/public_html/config.php on line 7

2 400 000,00 zł. dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2

Poseł Krzysztof Gadowski pomógł pozyskać z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego dotację na remont wind, zakup tomografu komputerowego i adaptację pomieszczeń.

Zakup wielorzędowego tomografu komputerowego dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 wraz z adaptacją pomieszczeń w formie dotacji celowej w kwocie 2 100 000,00 zł. to już kolejne wsparcie dla tego szpitala ze strony posła.
Rozpoczęcie zadania inwestycyjnego zaplanowano na 15 sierpnia, a jego zakończenie na 6 listopada br. Proces inwestycyjny obejmować będzie: adaptację ogólnobudowlaną istniejącej pracowni TK i instalacji do nowego tomografu w tym: dokumentację projektową, roboty ogólnobudowlane w pracowni TK, klimatyzację – wentylację, zasilanie elektryczne tomografu z rozdzielni głównej. Kolejnym etapem będzie: zakup, dostawa, montaż, uruchomienie oraz przekazanie do eksploatacji wielorzędowego tomografu komputerowego.
Dzięki wsparciu w wysokości 300 000,00 zł. pozyskanemu z Województwa Śląskiego 15 lipca rozpocznie się również remont 6 wind w bloku łóżkowym szpitala. 
To nie jedyna pomoc dla szpitala uzyskana przez posła. Wcześniej otwarto jeden z najnowocześniejszych bloków operacyjnych w Polsce. Pomoc państwa w wysokości 10 mln. zł. pozwoliła zgromadzić tutaj specjalistyczny sprzęt i profesjonalnie urządzić sale operacyjne, które cieszą nie tylko lekarzy, ale dają nadzieję pacjentom. 
Należy również wspomnieć, że kompleksowe i strategiczne działania posła pozwalają zaoszczędzić szpitalowi rocznie ćwierć miliona złotych.  Wszystko dzięki wykonaniu termomodernizacji, która objęła remont instalacji centralnego ogrzewania, założenie 225 kolektorów słonecznych, wymianę stolarki zewnętrznej i docieplenie elewacji oraz dachu. Na tę inwestycję posłowi udało się pozyskać kwotę 6 mln. zł.
Wszystkich, którzy przyjeżdżają do szpitala na pewno cieszy fakt oddania do użytku parkingu. Do niedawna zaparkowanie samochodu przy tak  dużym szpitalu było niemożliwe. Dzięki determinacji Krzysztofa Gadowskiego, udało się zebrać wielu przedsiębiorców i darczyńców. Teraz parking  ułatwia pacjentom i ich rodzinom komfortowy dojazd do budynku.