Porozmawiajmy o rozwoju

W miniony wtorek, 4 listopada, w Domu Zdrojowym, poseł Krzysztof Gadowski zorganizował debatę samorządową w ramach akcji „Porozmawiajmy o rozwoju”.  

"Porozmawiajmy o rozwoju" to cykl spotkań o charakterze konsultacyjnym, podczas których zebrani goście debatują o sytuacji gospodarczej miast i regionów.

Gośćmi specjalnymi podczas wtorkowego spotkania byli – Izabela Leszczyna (Wiceminister Finansów), Adam Ździebło (Wiceminister Infrastruktury i Rozwoju), Tomasz Tomczykiewicz (Wiceminister Gospodarki) oraz Marszałek województwa Śląskiego - Mirosław Sekuła. Obecni byli również m.in. kandydaci startujący w wyborach samorządowych z listy PO, a także mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju. 

Debata poświęcona była omówieniu efektów działań podejmowanych dla regionu w ostatnich latach, a także szans rozwojowych naszego województwa. Wśród sukcesów wymieniano m.in. program budowy żłobków, urlopy rodzicielskie i ojcowskie, tańsze przedszkola, darmowe podręczniki, czy ulgi na dzieci. Spotkanie okazało się również doskonałą okazją do dyskusji o potrzebach i możliwościach rozwojowych naszego miasta.

"Poczucie dumy z tego, co nam się udało, wcale nie spowoduje tego, że już nic nie będziemy robić. Wręcz przeciwnie, weźmiemy się do roboty jeszcze bardziej” – zapewniał Marszałek,  Mirosław Sekuła.

Wcześniej od godziny 15,00 do 16,00 pod "Domusem" na Al. J. Piłsudzkiego odbyła się akcja "Przepis na śląskie" połaczona z poczęstunkiem tradycyjnym żurkiem ślaskim.

 
Link do galerii ze spotkania: "Porozmawiajmy o rozwoju"

Link do galerii : "Przepis na śląskie"