Nowe informacje o polityce prorodzinnej

Ruszyła nowa, rządowa kampania informacyjna poświęcona polityce prorodzinnej. Jednym z jej celów jest przekonanie Polaków, że z urlopów rodzicielskich mogą korzystać zarówno mamy jak i ojcowie. Kampania informuje też m.in. o programie dofinansowania leczenia in vitro.

Kampania powstała przy współpracy Kancelarii Premiera oraz resortów zdrowia i pracy, a dotyczy spraw, o które rodzice najczęściej pytają dzwoniąc do różnych instytucji. 

Jak podkreślił premier Donald Tusk, dziś rodzice są często zdezorientowani, brakuje im podstawowych informacji. Przykładowo, nie wszyscy wiedzą, że ojciec może skorzystać z tzw. urlopu ojcowskiego lub jakie warunki trzeba spełnić, by skorzystać z dofinansowania państwa na leczenie in vitro.

Ważnym elementem kampanii informacyjnej jest specjalna strona www.rodzina.gov.pl , na której dostępne będą wszystkie informacje.

Kampania rusza w Roku Rodziny, ogłoszonym przez premiera na początku stycznia 2013 r. Jak podkreślił Donald Tusk, już po dziewięciu miesiącach wszystkie obietnice złożone przez rząd w obszarze polityki prorodzinnej zostały w 100 procentach zrealizowane.

- „Zależy mi na tym, abyśmy wszyscy wychowywali się do rodzicielstwa i do szacunku dla rodzicielstwa” – mówił szef rządu. Podkreślił, że pracodawcy powinni jednakowo traktować zarówno matki, jak i ojców korzystających z urlopów rodzicielskich. Z kolei rodzice, którzy skorzystali z metody in vitro, a następnie ich dzieci nie mogą czuć wokół siebie atmosfery dwuznaczności. 

 

źródło: www.platforma.org