Strona internetowa poświęcona rodzinie www.rodzina.gov.pl

Ile urlopu rodzicielskiego przysługuje mamie i tacie? Jak dostać dofinansowanie na pierwsze mieszkanie? Czym jest instytucja dziennego opiekuna? Odpowiedzi na te i inne pytania można od dziś znaleźć na nowej rządowej stronie www.rodzina.gov.pl.

Strona www.rodzina.gov.pl powstała przy współpracy: ministerstwa zdrowia, ministerstwa pracy, ministerstwa edukacji, ministerstwa transportu oraz kancelarii premiera – czyli instytucji zaangażowanych w realizację prorodzinnych projektów rządu. Jest to tzw. wersja beta, którą będzie systematycznie ulepszana i uzupełniana.

 

W serwisie znalazły się informacje o tym jak państwo pomaga rodzinom na różnych etapach życia:

 

-przy kupnie pierwszego mieszkania,

-przy opiece nad ciężarnymi mamami,

-przy narodzinach dziecka,

-przy opiece  nad dzieckiem

-przy pierwszych krokach dziecka w edukacji.

Do tej pory wszystkie te informacje były rozsiane po różnych rządowych stronach. Dzięki stronie www.rodzina.gov.pl wszystko co ważne z punktu widzenia polskich rodzin znalazło się w jednym miejscu.

 

Na stronie znajdują się informacje m.in. o żłobkach, przedszkolach, planowanym na 2014 rok programie „Mieszkanie dla Młodych”, dofinansowaniu in vitro, urlopie rodzicielskim, ale także o znieczuleniu porodu, adopcji, funduszu alimentacyjnym czy świadczeniach rodzinnych.

 

źródło: www.platforma.org