Roczny urlop macierzyński dla wszystkich matek

Także dla mam, które zaliczają się do „matek I kwartału”, a więc urodziły przed 17 marca b.r. Zyskują też rodzice przedszkolaków - od 1 września br. każda dodatkowa godzina pobytu dziecka w przedszkolu będzie kosztować tylko 1 złoty, a 1 września 2014 roku do szkoły powinny pójść 6-latki urodzone między styczniem a lipcem. O tych zmianach poinformował  premier Donald Tusk.

Zapowiedź objęcia nowymi przepisami wszystkich matek, które urodziły dziecko w tym roku, została złożona przez premiera Donalda Tuska na spotkaniu z przedstawicielkami i przedstawicielami ruchu społecznego „matki I kwartału”.
 

infografika

 

„Chcę potwierdzić: ta deklaracja jest decyzją, którą ustaliłem wspólnie z ministrem finansów, z ministrem pracy i polityki społecznej oraz z koleżankami i z kolegami z rządu. Do parlamentu trafi projekt, który uwzględnia w pełni oczekiwania tzw. matek I kwartału, tzn. roczny urlop macierzyński, rodzicielski będzie obowiązywał także wobec dzieci, które urodziły się w 2013 roku, a nie od marca, tak jak to pierwotnie zakładaliśmy” powiedział premier.

 

Więcej informacji

 

Żródło : www.platforma.org